Software House
Software house, dla którego priorytetem jest jakość, transparentność i terminowość, jest w zasięgu Twojej ręki. Skorzystaj z doświadczenia i wiedzy zespołu Develos, aby móc cieszyć się innowacyjnym, skalowalnym oprogramowaniem skrojonym na miarę Twojej firmy.
Nasze mocne strony
Software house – co to jest?
Jak sugeruje już sama nazwa, software house zajmuje się tworzeniem oprogramowania (software) na zamówienie. To podmiot średniego rozmiaru, pozycjonujący się na rynku w przestrzeni między niewielkimi start-upami a ogromnymi korporacjami.
W skład tego typu organizacji wchodzą przede wszystkim różnego typu programiści, ale też m.in. scrum masterzy, menadżerowie, których specjalizacją jest zarządzanie projektami IT, a także testerzy. Develos wyróżnia się różnorodnym, rozbudowanym zespołem, który świetnie radzi sobie nawet z najbardziej wymagającymi projektami.
Jakie usługi świadczy software house?
Z definicji software house wynika, że główną osią zainteresowania tego typu podmiotów jest przygotowywanie oprogramowania, jednak w rzeczywistości ich oferta bywa znacznie szersza. Oprócz tworzenia dedykowanych aplikacji (mobilnych, desktopowych, webowych, w tym SaaS), można też liczyć na długotrwałe wsparcie techniczne, a także m.in. hostowanie aplikacji oraz przeprowadzanie szkoleń z jej obsługi.
Warto wiedzieć, co to software house także w przypadku, gdy chce się znaleźć do swojego zespołu eksperta o konkretnych umiejętnościach. Dzięki wsparciu specjalistów rekrutacja IT będzie prostsza niż kiedykolwiek. Przez początkowy okres nowy pracownik będzie zatrudniony za pośrednictwem software house, a po pewnym czasie dołączy do firmy bezpośrednio.
Jaki jest proces budowy dedykowanej aplikacji?
Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego klienta nasz zespół jest w stanie zrealizować nawet najbardziej skomplikowany projekt, dodatkowo czyniąc go łatwym w użytkowaniu i tanim w utrzymaniu. Poniżej znajdziesz kroki, dzięki którym nawiążemy udaną współpracę.
Konsultacja i Zbieranie Wymagań
Rozpoczynamy od głębokiej konsultacji z klientem, aby zrozumieć specyfikę projektu i oczekiwania. Zbieramy wszelkie istotne wymagania dotyczące projektu takie jak: cele biznesowe, grupa docelowa, funkcje oraz oczekiwania względem aplikacji.
Wstępna wycena
Kolejnym etapem jest przygotowanie wstępnej wyceny ksztów projektu. Przedstawiona przez nas wycena zawiera jest podzielona na niezależne moduły dzięki czemu klient ma dowolność w modyfikacji projektu. Jest to również miejsce na negocjacje i ustalenie ostateczngo zakresu projektu.
Podpisanie umowy
Po wyborze zakresu projektu przystępujemy do finalizacji umowy współpracy. Zapewniamy jasne warunki finansowe, okres trwania umowy oraz wszelkie niezbędne informacje.
Rozpoczęcie prac nad projektem
Na tym etapie przystępujemy do realizacji projektu. Zależy nam na jak najszybszym dostarczaniu wartości biznesowej dla klienta, stąd prace dzielimy w taki sposób, aby maksymalnie co kilka tygodni wdrażać nową wersję aplikacji na środowiska klienta. Kładziemy duży nacisk na automatyzację i jakość, co pozwala budować duże systemy, które są łatwe i tanie w utrzymaniu.
Dostarczenie finalnej wersji projektu
Jest to końcowy etap wytwarzania aplikacji, w którym klient odbiera cały produkt i zatwierdza jego zgodność z oczekiwaniami i początkowo ustalonymi wymaganiami.
Utrzymanie, wsparcie i rozwój
Jeśli w poprzednim etapie klient zdecydował się kontynuować współpracę przechodzimy do etapu wsparcia, utrzymania i rozwoju aplikacji w zależności od potrzeb klienta.
Technologie
Nasz Software house używa najpopularniejszych technologii dedykowanych do budowy zaawansowanych platform
Software House dla twojego biznesu
Skorzystanie z usług software house to strategia, która pozwala firmie skoncentrować się na swoich głównych celach biznesowych, jednocześnie zapewniając dostęp do specjalistycznej wiedzy i umiejętności niezbędnych do efektywnej realizacji projektów informatycznych. Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat software house.
Jak wybrać software house?
Podmioty typu software house w Polsce cieszą się coraz większym zainteresowaniem, jednak nie każdy z nich oferuje dokładnie ten sam wachlarz i jakość usług. Różnić mogą się także koszty realizacji. W takim razie, jak wybrać software house, aby być zadowolonym z rezultatów i uniknąć zbędnych kosztów?
Porównując poszczególne firmy programistyczne, warto zwrócić uwagę na takie kwestie, jak doświadczenie, a także dotychczasowe realizacje (z reguły wyróżnione i przedstawione na stronie internetowej organizacji) i opinie klientów. Dzięki temu wybierzesz optymalnego wykonawcę, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.
Software house — dlaczego warto?
Gwałtowny postęp technologiczny sprawił, że firmy z wielu branż, również te działające w pełni stacjonarnie, zaczęły zastanawiać się, czym jest software house i jak może im pomóc. Skorzystanie ze wsparcia doświadczonych specjalistów Develos to przede wszystkim wygodny i skuteczny sposób na wdrożenie w swoim przedsiębiorstwie dedykowanych rozwiązań, czy to dla klientów, czy pracowników.
Własna aplikacja, w zależności od jej specyfiki, może zwiększyć zainteresowanie ofertą, pobudzić sprzedaż lub zoptymalizować procesy w przedsiębiorstwie. Stworzenie jej przez wykwalifikowany software house pozwala oszczędzić czas i zasoby, których wymagałoby stworzenie własnego działu IT.
Oprócz realizacji konkretnych projektów – za z góry ustaloną opłatą, Develos oferuje także outsourcing IT (całego zespołu lub pojedynczych specjalistów), rozliczany według stawek godzinowych. To elastyczne rozwiązanie, zapewniające stały dostęp do ekspertów o różnorodnych specjalizacjach.
Software house czy korporacja – z usług, którego podmiotu lepiej skorzystać?
Software house czy korporacja – przed takim dylematem staje wiele firm szukających zewnętrznego wsparcia z zakresu IT. Korporacja różni się od nawet największych software house w Polsce przede wszystkim skalą. Jest z reguły znacznie większą i bardziej złożoną organizacją. Skorzystanie z jej usług, takich jak outsourcing czy body leasing, daje dostęp do bardzo szerokiego grona specjalistów, w tym o niszowych specjalnościach.
Z uwagi na rozmiar przedsiębiorstwa, trzeba się jednak spodziewać mniej indywidualnego podejścia, w szczególności przy mniejszych projektach. Decydując się na software house, zyskuje się wsparcie sporego zespołu (mniejszego niż w korporacji, ale równie dobrze wykwalifikowanego), a jednocześnie można liczyć na oprogramowanie w pełni dopasowane do potrzeb danego przedsiębiorstwa.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapoznaj się z naszymi najnowszymi wpisami blogowymi. Znajdziesz tam ciekawe informacje ze świata IT!