DevelosBody leasing IT

Body leasing IT

Body leasing IT pozwoli Ci uzyskać wsparcie wykwalifikowanego eksperta szybko, sprawnie i na przejrzystych, indywidualnie ustalonych warunkach. Dysponujemy szeroką kadrą doświadczonych specjalistów IT, którzy pomogą Ci w realizacji Twoich planów i projektów.

Nasze mocne strony

Elastyczność ekspertów
Nasza elastyczna kadra IT dostosowuje się do projektowych wymagań, zwiększając efektywność i przyspieszając rozwój projektów.
Innowacyjne Rozwiązania
Dostarczamy specjalistów IT którzy tworzą innowacyjne rozwiązania dla różnorodnych projektów. Nasi eksperci pomogą przyspiesyć rozwój Twojego biznesu.
Elastyczność na żądanie
Zapewniamy elastyczność dostarczanych zespołów IT, przyspieszając rozwój projektów bez względu na ich skalę czy złożoność.
Partnerstwo Biznesowe
Jako partner bodyleasingowy, nie tylko dostarczamy specjalistów IT, ale także oferujemy strategiczne doradztwo, pomagając osiągać cele z kompleksowym wsparciem.

Poznaj naszych specjalistów

Dawid Ratajczak
Dawid Ratajczak
Fullstack Engineer

W Develos po za współprowadzeniem firmy kieruje procesem tworzenia oprogramowania. Specjalizuje się w budowaniu architektury, zabezpieczaniu i wdrażaniu aplikacji, a także budowaniu CI/CD. Programuje jako FullStack developer, prowadzę rekrutacje i dbam o utrzymanie wysokiej jakość kodu oraz ciągłego zmniejszania długu technologicznego. Po godzinach angażuje się w biegi przeszkodowe OCR a także budowanie konstrukcji z drewna.

Damian Gajos
Damian Gajos
Backend Engineer & Solution Architect

Jestem absolwentem Politechniki Gdańskiej i współzałożycielem firmy. Do moich obowiązków należy zarządzanie strategią technologiczną, nadzorowanie rozwoju produktów i kierowanie zespołem IT. Po godzinach dumny ojciec dwójki synów, ich pasja do piłki nożnej inspiruje mnie do równowagi między pracą a życiem rodzinnym. Zaangażowanie w rozwijanie innowacyjnych rozwiązań backendowych równie silne, co miłość do rodziny i fascynacja futbolem.

Łukasz Rusajczyk
Łukasz Rusajczyk
Fullstack Engineer

Jestem full stack developerem, swobodnie operującym w różnych technologiach. Obecnie moja praca programistyczna koncentruje się na obszarze web development. Posiadam obszerne doświadczenie we współpracy z klientami z różnych zakątków świata, w tym z Norwegii, Szwecji czy też USA. Poza pracą, moją pasją jest gotowanie. Ponieważ umiejętności inżynierskie doskonale współgrają z kreatywnością, uwielbiam tworzyć wyróżniające się rozwiązania zarówno w kodzie, jak i w kuchni.

Łukasz Kropidłowski
Łukasz Kropidłowski
Frontend Engineer

Swoją współpracę z Develosem rozpocząłem ponad 3 lata temu. Realizuję projekty zarówno w Polsce, jak i za granicą, a specjalizuje się w Vue.js oraz React. Moja praca to nie tylko pisanie efektywnego kodu, ale również projektowanie responsywnych interfejsów. Dzięki współpracy z różnymi klientami miałem okazję tworzyć różnorodne rozwiązania często nietrywialnych problemów. Poza kodowaniem pasjonuje mnie eksploracja nowych technologii oraz udział w projektach, które wpływają na poprawę doświadczenia użytkownika.

Piotr Sokołowski
Piotr Sokołowski
QA Engineer

Moja praca to zapewnianie wysokiej jakości oprogramowania dla różnych klientów, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Specjalizuje się w pisaniu testów automatycznych (w tym UT, E2E czy wydajnościowe) jak i testowaniu manualnym. Po godzinach najwięcej radości czerpię z czasu spędzanego z córką, tworząc niezapomniane chwile i równoważąc pasję do testowania z życiem rodzinnym. Harmonia między profesjonalizmem a rodziną to dla mnie klucz do satysfakcji.

Body leasing IT — czym jest?

Body leasing IT to model współpracy polegający na tymczasowym wynajmowaniu specjalistów z branży IT przez firmy, które potrzebują dodatkowego wsparcia w realizacji konkretnych projektów lub zadań.

W pierwszej kolejności IT body leasing może kojarzyć się przede wszystkim z wynajmem deweloperów, ale w praktyce możliwości są znacznie szersze. Współpraca ta może obejmować korzystanie z usług ekspertów o różnorodnych kompetencjach, takich jak programiści, testerzy, analitycy czy administratorzy systemów.

Dzięki szybkiemu dostępowi do odpowiednich specjalistów leasing pracowników IT może przyspieszyć realizację projektów, zwiększając konkurencyjność firmy. Często może się zdarzyć, że firma ma świetny pomysł, który pomoże jej wyprzedzić konkurencję, ale nie jest w stanie sama go zrealizować.

Decydując się na różne formy zewnętrznego wsparcia, w tym na body leasing IT, przedsiębiorstwo zyskuje nowe możliwości w zakresie reagowania na potrzeby rynku i eliminuje przeszkodę w postaci braku wewnętrznych kompetencji w danej dziedzinie.

Leasing specjalistów IT — warunki

Warunki leasingu specjalistów IT mogą być bardzo różnorodne w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji firmy. Wiemy, że naszym klientom zależy przede wszystkim dla elastyczności oferowanych usług, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby dopasować formę ich świadczenia do okoliczności.

Zapewniamy zarówno obsługę stacjonarną, jak i zdalną oraz hybrydową. Oferujemy profesjonalne wsparcie dla przedsiębiorstw o różnej wielkości, działających w dowolnej branży. Współpracujemy przy realizacji projektów długoterminowych oraz krótkoterminowych i różnym poziomie skomplikowania.

Wszelkie parametry współpracy, chociażby takie jak godziny, w których dostępne będzie wsparcie, są ustalane indywidualnie. Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania i wyjaśnimy niejasne kwestie, tak, aby ostateczny kształt współpracy w pełni satysfakcjonował klienta.

IT body leasing — dlaczego warto z niego skorzystać?

Podstawowym zadaniem body leasingu IT jest uzupełnienie luk w personelu firmy. Może się zdarzyć, że przedsiębiorstwo w ogóle nie ma działu IT, bądź posiada go, ale aktualnie potrzebuje jak najszybciej uzyskać dostęp do specjalisty z konkretnym zestawem umiejętności. W tego typu przypadkach wynajęcie zewnętrznych ekspertów będzie dobrym rozwiązaniem.

Sam proces rekrutacji odpowiedniej osoby byłby czasochłonny i kosztowny, nie mówiąc już o późniejszym wynagrodzeniu, do którego trzeba doliczyć jeszcze szereg benefitów pracowniczych. Jest to szczególnie uciążliwe, jeśli potrzebujemy wsparcia danego typu tylko na określony okres czy dla konkretnego projektu, niekoniecznie w pełnym wymiarze godzin typowym dla stosunku pracy.

Leasing pracowników IT to znacznie korzystniejsza i wygodniejsza alternatywa, w ramach której firma może szybko uzyskać dodatkowe wsparcie przy znacznie mniejszej ilości formalności. Wynajęty specjalista IT nie jest de facto pracownikiem firmy, chociaż skutecznie pomaga w realizacji jej projektów, co wiąże się z m.in. z brakiem wydatków socjalnych.

Jaki jest proces rozpoczęcia współpracy?

Nasz proces został stworzony z myślą o maksymalnej elastyczności i dostosowywaniu się do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Poniżej znajdziesz kroki, dzięki którym nawiążemy udaną współpracę.

1

Konsultacja i Zbieranie Wymagań

Rozpoczynamy od głębokiej konsultacji z klientem, aby zrozumieć specyfikę projektu i oczekiwania. Zbieramy wszelkie istotne wymagania dotyczące kompetencji technicznych, doświadczenia oraz umiejętności interpersonalnych.

2

Dobór Zespołu Specjalistów

Na podstawie zebranych informacji przystępujemy do doboru odpowiedniego zespołu specjalistów. Nasz proces rekrutacyjny obejmuje staranne sprawdzenie umiejętności technicznych, doświadczenia zawodowego oraz kreatywności potencjalnych kandydatów.

3

Prezentacja Kandydatów

Przedstawiamy klientowi profil wybranych specjalistów, umożliwiając dokładne zrozumienie ich umiejętności i doświadczenia. Klient ma także możliwość przeprowadzenia dodatkowych rozmów kwalifikacyjnych.

4

Finalizacja Umowy

Po wyborze odpowiednich specjalistów, przystępujemy do finalizacji umowy współpracy. Zapewniamy jasne warunki finansowe, okres trwania umowy oraz wszelkie niezbędne informacje.

5

Rozpoczęcie Współpracy

Po podpisaniu umowy, zespół specjalistów jest gotowy do natychmiastowego zaangażowania się w projekt. Zapewniamy stałe wsparcie zarówno dla klienta, jak i dla członków zespołu podczas trwania współpracy.

Chcesz więcej?

W zależności od Twoich potrzeb oferujemy szereg usług dodatkowych

Doradztwo Technologiczne
Szkolenia Dedykowane
Wsparcie Techniczne
Integracja Systemów
Cloud Computing
Zarządzanie Projektami
Tworzenie Prototypów
Zapewnienie Jakości

Jak optymalnie wykorzystać Body Leasing IT?

Odkryj złożoność body leasingu IT z Develos! Skoncentruj się na strategicznych celach, a my zajmiemy się zapewnieniem najwyższej jakości wsparcia IT.

Body leasing IT w Polsce — czy wiążą się z nim jakieś zagrożenia?

Body leasing IT to popularne i skuteczne rozwiązanie w Polsce, które przynosi wiele korzyści przedsiębiorstwom z różnych branż. Jednak, jak każde rozwiązanie biznesowe, wiążą się z nim również pewne zagrożenia, których trzeba być świadomym.

Wybór firmy udostępniającej specjalistów, która nie posiada odpowiedniej wiedzy, doświadczenia czy renomy, może prowadzić do problemów z jakością świadczonych usług. Aby tego uniknąć, dokładnie sprawdź referencje i portfolio potencjalnych partnerów.

Leasing specjalistów IT w Develos to bezpieczne i korzystne rozwiązanie. Mamy duże doświadczenie w realizacji różnorodnych projektów, w tym również bardzo dużych i złożonych.

Wspieramy przedsiębiorców między innymi w tworzeniu aplikacji mobilnych, webowych i desktopowych, a także w tworzeniu dedykowanych rozwiązań skrojonych pod potrzeby danej firmy.

Leasing specjalistów IT — ile kosztuje?

IT body leasing rozliczamy co miesiąc na podstawie stawki godzinowej, która przy omawianiu warunków współpracy jest ustalana indywidualnie dla każdego pracownika (również w sytuacji, gdy potrzebne jest wsparcie więcej niż jednego eksperta lub całego zespołu).

Koszt leasingu specjalistów IT będzie więc zależeć po pierwsze od stawki danego eksperta, a po drugie od ilości godzin przepracowanych w danym okresie. To elastyczne i wygodne rozwiązanie, które zapewnia przejrzystość współpracy, a także pozwala klientom odpowiednio skalować czas pracy specjalistów, a co za tym idzie, koszty, w zależności od aktualnych potrzeb i możliwości finansowych.

Leasing pracowników IT — jakie daje korzyści?

Outsourcing części zadań IT daje możliwość skoncentrowania się na strategicznych celach firmy, jednocześnie korzystając ze wsparcia wysokiej klasy specjalistów. Będący podkategorią outsourcingu IT body leasing umożliwia wynajęcie jedynie pojedynczych osób zamiast całych zespołów.

To optymalne rozwiązanie dla małych projektów, które nie wymagają wsparcia wielu ekspertów. Przyda się także przy większych projektach, w przypadku których trzeba zastosować technologię, z którą stali członkowie zespołu nie są dobrze zaznajomieni, lub wprowadzić nową metodykę pracy.

Leasing pracowników IT oznacza możliwość szybkiego zwiększenia lub zmniejszenia zasobów IT w związku z ewoluującymi potrzebami firmy, co przekłada się na większą elastyczność działania. W przypadku, gdy projekt wymaga wsparcia większej ilości specjalistów, oprócz body leasingu IT możesz skorzystać z możliwości wynajęcia pełnego zespołu bądź podwykonawstwa całego projektu.

Kluczową zaletą body leasingu IT jest jasność kosztów. System płatności oparty na stawkach godzinowych, pozwala na lepszą kontrolę wydatków i łatwiejsze planowanie budżetu. Firma ponosi jedynie koszt realnie przepracowanych przez wynajętych pracowników godzin, więc nie musi obawiać się ukrytych opłat.

Body leasing IT — jak wybrać specjalistę?

Decydując się na leasing specjalistów IT, w pierwszej kolejności należy ustalić, jaki typ eksperta będzie potrzebny do realizacji danego projektu, na przykład programista bądź tester. Kolejny krok to zawężenie puli do specjalistów posiadających konkretne umiejętności, które będą przydatne w danych okolicznościach, choćby znajomość określonych technologii czy metodyk pracy.

Body leasing IT w Polsce jest już bardzo popularny i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. W związku z tym znalezienie odpowiedniego eksperta nie powinno być problemem, nawet w przypadku skomplikowanych, wymagających technologicznie projektów.

Develos wyróżnia się szeroką, różnorodną kadrą, wśród której z łatwością znajdziesz doświadczonych specjalistów o interesującym Cię profilu. Nie wiesz, jaki typ eksperta będzie najlepszy do realizacji Twoich planów? Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci w podjęciu odpowiedniej decyzji. Niezależnie od tego, na pomoc jakiego specjalisty się ostatecznie zdecydujesz, możesz liczyć na pełen profesjonalizm i wysoką jakość świadczonych usług.

Najlepsza jakość współpracy wynika ze zindywidualizowanego podejścia i doskonałego zrozumienia drugiej strony. Dlatego zachęcamy do kontaktu, abyśmy mogli lepiej poznać Twoje potrzeby i przedstawić odpowiednią ofertę na nasze usługi.

Ochrona Twojej prywatności jest dla nas ważna. Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić jakość naszych usług.