DevelosOutsourcing IT od Develos

Outsourcing IT od Develos

Outsourcing IT to prosty sposób na przeniesienie ciężaru realizacji projektów technologicznych na zewnętrznych ekspertów. Skorzystaj ze wsparcia wykwalifikowanych specjalistów Develos, aby cieszyć się możliwościami płynącymi z nowych technologii bez wysokich kosztów zatrudnienia pracowników na pełen etat.

Nasze mocne strony

Wykwalifikowani specjaliści
Współpracujemy z programistami budującymi aplikacje dla każdej platformy. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedniego developera dla Twojego projektu
Zespóły developerskie
Od samego początku, możemy zapewnić Ci grupę specjalistów w której skład wchodzą ludzie którzy współpracowali ze sobą już wcześniej dzięki temu mogą zapewnić najlepszą jakość od 1 dnia pracy
Kompleksowa obsługa
Zaprojektujemy i wdrożymy architekturę, opracujemy rozwiązania techniczne, przygotujemy testy i zautomatyzujemy ich implementacje, zapewniając wsparcie techniczne w kolejnych etapach projektu.
Zapewnienie jakości
Im szybciej zostanie i naprawiony błąd, tym mniejsze są jego koszty. Pomagamy w zapewnieniu jakości i uzyskaniu najlepszej stabilności oraz długoterminowej oszczędności kosztów

Outsourcing IT — dlaczego warto się na niego zdecydować?

Co to jest outsourcing IT? Najprostsza definicja outsourcingu IT wskazuje, że to model współpracy, który umożliwia firmom skoncentrowanie się na strategicznych aspektach działalności, przekazując jednocześnie zadania techniczne wyspecjalizowanym zespołom zewnętrznym.

Stworzenie własnego, permanentnego działu IT jest niezwykle kosztownym zadaniem, które wymaga długotrwałego procesu rekrutacji i onboardingu poszczególnych specjalistów, zanim jednostka zacznie prawidłowo funkcjonować. Co więcej, zatrudnienie na stałe pracowników wiąże się z dodatkowymi wydatkami socjalnymi, a także zobowiązaniami wynikającymi ze stosunku pracy. Zastąpienie go wynajętym działem zewnętrznym pozwala zmniejszyć wydatki, bez obniżania skuteczności prowadzonych działań.

IT outsourcing nie tylko pozwala na redukcję kosztów, ale też umożliwia łatwe skalowanie zasobów w związku z ewoluującymi potrzebami firmy, co daje możliwość szybszego dostosowania do zmieniających się warunków rynkowych. Zdarza się, że zespół specjalistów jest potrzebny jedynie do realizacji jakiegoś konkretnego projektu, a później już tylko do zapewniania wsparcia technicznego dla nowo powstałego rozwiązania.

IT outsourcing — warunki

Zapewniamy outsourcing usług IT na warunkach dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Każde przedsiębiorstwo może mieć inne cele, wymagania i preferencje, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby nasza oferta outsourcingu IT była jak najbardziej elastyczna.

Godziny, w których nasi eksperci będą dla Ciebie dostępni, forma realizacji usług (stacjonarnie, zdalnie lub hybrydowo), zakres wykonywanych obowiązków, czas trwania współpracy — wszystkie te aspekty mogą być inne w zależności od sytuacji.

Dysponujemy szeroką kadrą wykwalifikowanych specjalistów, w skład której wchodzą m.in. doświadczeni programiści, architekci systemów i inżynierowie oprogramowania, doskonale zaznajomieni z najnowszymi technologiami i wiodącymi metodykami pracy. Dzięki temu jesteśmy w stanie oferować outsourcing IT na najwyższym poziomie.

Outsourcing specjalistów IT — kiedy warto się na niego zdecydować?

Jeśli Twoja firma nie dysponuje odpowiednimi specjalistami, outsourcing IT pozwala jej na skorzystanie z wiedzy i doświadczenia ekspertów, bez konieczności zatrudniania ich na stałe. To dobra opcja dla przedsiębiorstw z dowolnej branży i o różnej wielkości, które chcą zrealizować jakiś projekt z zakresu IT, ale nie mają wewnętrznych zasobów, aby tego dokonać.

IT outsourcing przydaje się również, gdy przedsiębiorstwo dysponuje działem IT, ale nie tak rozbudowanym, aby sprostał aktualnym wymaganiom i potrzebom, bądź nie posiadającym niezbędnych w danej chwili kompetencji (np. znajomości potrzebnego języka programowania).

W ramach outsourcingu IT eksperci mogą realizować zadania różnego typu, czy to związane z aplikacjami mobilnymi, desktopowymi, webowymi czy innymi dedykowanymi rozwiązaniami.

Technologie

Nasz outsourcing IT to najpopularniejsze technologie dedykowane do budowy zaawansowanych platform

Oferta outsourcing IT — czym kierować się przy jego wyborze?

Wybór odpowiedniej oferty outsourcingu IT to istotna kwestia, który może wpłynąć na sukces całego projektu. Porównując dostępne opcje należy przede wszystkim sprawdzić, czy firma outsourcingowa posiada odpowiednie doświadczenie oraz wiedzę techniczną w branży IT, a także czy dysponuje specjalistami z kompetencjami odpowiadającymi potrzebom danego projektu.

Warto także zwrócić uwagę na to, jak szybko firma outsourcingowa jest w stanie odpowiedzieć na Twoje potrzeby oraz czy oferuje wsparcie techniczne na odpowiednim poziomie.

Wybierając IT outsourcing w Develos, możesz liczyć na najwyższą jakość obsługi klienta, a także sumienną i terminową realizację przydzielonych zadań. Zapewniamy pełny profesjonalizm współpracy i indywidualne podejście, zarówno w trakcie ustalania warunków współpracy, jak i po jej rozpoczęciu.

Kluczowe aspekty Outsourcingu IT

Zrozumienie i skuteczne zarządzanie procesem outsourcingu w dziedzinie technologii informacyjnych jest kluczowe dla wielu organizacji, dążących do optymalizacji działań, oszczędności kosztów i skupienia się na swojej głównej działalności. Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące outsourcingu IT

Umowa outsourcingu IT — co powinna zawierać?

Umowa outsourcingu IT stanowi podstawę współpracy między klientem a firmą świadczącą usługi zewnętrzne. Aby zapewnić klarowność i zabezpieczyć interesy obu stron, umowa powinna zawierać przede wszystkim postanowienia z zakresu oferowanych usług, warunków współpracy i wynagrodzenia.

Istotne mogą być także uzgodnienia w kwestii poufności, praw własności intelektualnej czy bezpieczeństwa danych. Wiele tutaj zależy od indywidualnych wymagań danej firmy i szczegółów projektu.

Kalkulator outsourcingu IT — czy można wyliczyć opłacalność usługi?

Chociaż nie ma uniwersalnego kalkulatora outsourcingu IT, który precyzyjnie określiłby opłacalność usługi dla każdej firmy, można oszacować potencjalne korzyści, porównując koszty outsourcingu z wydatkami związanymi z zatrudnieniem własnych pracowników.

Należy więc przeanalizować koszty zatrudnienia własnego personelu IT, takie jak wynagrodzenia, opłaty za ubezpieczenia społeczne, urlopy i koszty rekrutacji. Co więcej, outsourcing usług IT pozwala korzystać z wiedzy i umiejętności specjalistów, którzy są na bieżąco z najnowszymi technologiami. W przypadku własnego zespołu, koszty szkoleń mogą być znaczne.

Natomiast w przypadku outsourcingu IT cena usługi jest jedynym wydatkiem, którym dodatkowo można dynamicznie zarządzać, skalując zakres usług i czas pracy wynajętego zespołu.

Outsourcing IT — wady i zalety

Dla firm rozważających outsourcing IT wady i zalety takiego rozwiązania będą niezwykle istotne. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na fakt, że outsourcing IT pozwala na obniżenie kosztów związanych z zatrudnieniem specjalistów IT na pełen etat, takich jak pensje, świadczenia czy przestrzeń biurowa.

Jednocześnie zewnętrzne firmy IT dysponują szerokim wachlarzem specjalistów, co pozwala na szybki dostęp do ekspertów z różnych dziedzin i sprawną realizację projektów. Przeniesienie odpowiedzialności za usługi IT na zewnętrzną firmę pozwala organizacji skoncentrować się na swojej głównej działalności, zwiększając efektywność i konkurencyjność.

Trzeba przy tym wziąć pod uwagę, że zlecając istotne zadania zewnętrznym podmiotom firma naraża się na pewne ryzyko. Istotne jest więc znalezienie odpowiedniego partnera, który będzie rozumiał potrzeby i oczekiwania przedsiębiorstwa oraz rzetelnie wywiązywał się z powierzonych mu obowiązków.

Stawiając na sprawdzoną firmę outsourcingową, taką jak Develos, można mieć pewność, że zadania zostaną wykonane na czas i zgodnie z przyjętymi założeniami. Profesjonalny outsourcing pracowniczy IT jest gwarancją wysokiej jakości wsparcia, zarówno w zakresie tworzenia nowego oprogramowania, jak i jego późniejszego rozwoju.

Ile kosztuje outsourcing IT?

Odpowiedź na pytanie, ile kosztuje outsourcing IT będzie zawsze zależała od okoliczności. Zależy nam, aby cennik outsourcingu IT był jasny i przejrzysty, dlatego w przypadku wynajęcia całego zespołu dla każdego z jego członków wyliczana jest stawka godzinowa. Następnie, co miesiąc rozliczenie przebiega na podstawie godzin realnie przepracowanych przez poszczególnych specjalistów.

To elastyczna i wygodna forma współpracy, która pozwala firmie skalować wsparcie w zależności od aktualnych potrzeb i możliwości finansowych. Alternatywnym rozwiązaniem dla tradycyjnego outsourcingu pracowniczego IT jest tzw. podwykonawstwo. W tym przypadku porozumienie dotyczy wykonania określonego projektu, o konkretnej specyfikacji, co będzie wiązało się ze z góry ustalonym kosztem realizacji zadania.

Outsourcing usług IT — kto powinien z nich skorzystać?

Kluczowe korzyści outsourcingu IT, takie jak obniżenie kosztów zatrudnienia, uproszczenie procesów w firmie, a także szybsza i skuteczniejsza realizacja założonych celów w zakresie nowych technologii, sprawiają, że rozwiązanie to znajdzie zastosowanie w różnorodnych okolicznościach.

Aplikacje mobilne, webowe i inne dedykowane rozwiązania, które można stworzyć przy pomocy outsourcingu specjalistów IT przydają się obecnie w niemal każdej branży. Niezależnie od tego, czy prowadzisz biuro księgowe, restaurację czy firmę organizującą eventy, w pewnym momencie wsparcie ekspertów z zakresu IT może okazać się niezbędne.

Outsourcing IT w Polsce — czy się rozwija?

Liczne zalety outsourcingu IT, w szczególności jego uniwersalność i elastyczność, sprawiają, że rodzime firmy coraz chętniej po niego sięgają. Wielu przedsiębiorców zdaje sobie sprawę z faktu, że wdrażanie nowoczesnych rozwiązań z zakresu oprogramowania jest niezbędne, aby dotrzymywać kroku konkurencji lub ją wyprzedzić.

W związku z tym outsourcing w Polsce cały czas się rozwija i staje się jeszcze bardziej atrakcyjną formą współpracy. Zarówno w zakresie jakości, jak i zakresu outsourcingu IT, jako że pomaga on realizować nawet bardzo ambitne i wymagające projekty.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zapoznaj się z naszymi najnowszymi wpisami blogowymi. Znajdziesz tam ciekawe informacje ze świata IT!

Najlepsza jakość współpracy wynika ze zindywidualizowanego podejścia i doskonałego zrozumienia drugiej strony. Dlatego zachęcamy do kontaktu, abyśmy mogli lepiej poznać Twoje potrzeby i przedstawić odpowiednią ofertę na nasze usługi.

Ochrona Twojej prywatności jest dla nas ważna. Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić jakość naszych usług.