DevelosTworzenie oprogramowania SaaS

Tworzenie oprogramowania SaaS

Postaw na tworzenie oprogramowania SaaS przez Develos i w pełni wykorzystaj potencjał tej technologii — bez konieczności inwestowania we własny zespół IT! Od opracowania specyfikacji technicznej, przez kodowanie i testy, po wdrożenie oraz utrzymanie. Nowocześnie, terminowo i wydajnie.

Nasze mocne strony

Ekspertyza w Chmurze
Posiadamy bogate doświadczenie w tworzeniu aplikacji opartych na chmurze, co zapewnia wysoką dostępność, skalowalność i bezpieczeństwo Twojego oprogramowania SaaS.
Innowacyjne Rozwiązania
Stawiamy na nowoczesne technologie i innowacyjne podejście, co pozwala nam tworzyć zaawansowane i intuicyjne aplikacje SaaS, dostosowane do unikalnych potrzeb klientów.
Elastyczne Modele Cenowe
Oferujemy elastyczne modele cenowe, które pozwalają na dostosowanie kosztów do Twojego budżetu i wymagań, zapewniając pełną przejrzystość i kontrolę nad wydatkami.
Kompleksowe Wsparcie Klienta
Zapewniamy pełne wsparcie na każdym etapie projektu – od konsultacji i planowania, przez rozwój i wdrożenie, aż po ciągłą opiekę techniczną i aktualizacje oprogramowania.

Co to jest SaaS?

Technologia SaaS, czyli Software as a Service, oznacza udostępnianie oprogramowania jako usługi, uruchomionej w chmurze, za pośrednictwem infrastruktury należącej do dostawcy lub wynajętej przez usługodawcę. Choć w pierwszej chwili odpowiedź na pytanie, co to jest SaaS może brzmieć skomplikowanie, w praktyce wiele osób ma z nim do czynienia na co dzień, zwłaszcza w warunkach biznesowych.

Najczęściej oprogramowanie SaaS funkcjonuje jako aplikacja webowa, chociaż zdarza się, że oferuje własnego klienta. Opłata z reguły nie działa na zasadzie zakupu dożywotniej licencji, a automatycznie odnawianego abonamentu, z rocznym lub miesięcznym okresem odnawiania subskrypcji. Użytkownik płaci więc nie za oprogramowanie, a za stały dostęp do usługi w danym okresie rozliczeniowym.

Usługa SaaS — najważniejsze korzyści

Z punktu widzenia użytkownika usługa SaaS to przede wszystkim wygoda, w tym możliwość zyskania dostępu do oprogramowania z dowolnego miejsca i urządzenia. Kluczowy jest brak wyśrubowanych wymagań wobec sprzętów, na których technologia SaaS jest uruchamiana, a także łatwy dostęp do danych. Wystarczy się zalogować, a natychmiast uzyska się dostęp do wszystkich dotychczasowych projektów, nawet na zupełnie nowym laptopie czy komputerze.

Dla twórców oprogramowania w modelu Software as a Service jest to z kolei stały zastrzyk gotówki, zapewniający stabilność finansową bez konieczności wypuszczania cały czas nowych produktów (konieczne jest jednak wspieranie i ulepszanie obecnego). Warunkiem sukcesu jest utrzymanie zainteresowania klientów przez dłuższy okres, co może wiązać się z większym zyskiem per użytkownik niż w przypadku popularnego niegdyś modelu jednorazowego zakupu dożywotniej licencji.

Jakie funkcje może mieć oprogramowanie SaaS?

Oprogramowanie SaaS występuje pod tak wieloma postaciami i jest tak elastyczne, że może oferować niebywale szeroki wachlarz funkcjonalności. Najczęściej kierowane jest do profesjonalistów z różnych branż i zaopatrzone jest w rozwiązania z zakresu:

  • zarządzania przedsiębiorstwem,
  • księgowości,
  • HR-u,
  • zarządzania projektami,
  • marketingu (np. SEO, mailingu, analityki cyfrowej, monitorowania i optymalizacji reklam w przeglądarkach i social mediów),
  • komunikacji w zespole.

To tylko kilka przykładów — dostępnych opcji jest znacznie więcej i to tylko od Ciebie zależy, na które z nich się zdecydujesz.

Oprócz rozwiązań typowo biznesowych obecnie w modelu Software as a Service działa także wiele pakietów biurowych (w skład których wchodzą m.in. oprogramowanie do prezentacji i edytory tekstu) oraz narzędzi do edycji obrazów, dźwięku i wideo, kierowanych do firm i freelancerów, ale też amatorów-hobbystów, studentów czy uczniów.

Wystarczy dobry pomysł — realizację pozostaw nam!

Kompleksowe wsparcie w zakresie technologii SaaS. Nowoczesne rozwiązania dla wymagających firm.

Sprawdź, jak tworzymy oprogramowanie SAAS skrojone do twoich potrzeb!

Odkryj nasz proces tworzenia oprogramowania SaaS, który jest w pełni dostosowany do Twoich unikalnych wymagań. Stawiamy na indywidualne podejście, innowacyjne technologie i pełne wsparcie, aby dostarczyć rozwiązania, które idealnie odpowiadają na potrzeby Twojego biznesu.

Tworzenie oprogramowania SaaS przez Develos

Technologia SaaS to rozwiązanie, które z uwagi na swoją uniwersalność przyciąga uwagę firm z różnorodnych branż. Zdarza się, że przedsiębiorca, poszukując rozwiązania napotkanych trudności, dowiaduje się, że obecnie nie ma takiego oprogramowania, które w pełni odpowiadałoby na jego potrzeby. Kiełkuje wtedy pomysł przygotowania czegoś nowego, nie tyle dla siebie, ile dla innych, którzy doświadczają podobnych problemów.

Nie każdy przedsiębiorca dysponuje jednak zapleczem IT, które pozwoli mu stworzyć oprogramowanie SaaS na własną rękę. W związku z tym wiele firm decyduje się na powierzenie tego zadania renomowanym wykonawcom zewnętrznym, takim jak Develos.

Tworzenie oprogramowania SaaS przez zespół Develos oznacza indywidualne podejście, doświadczoną kadrę, a także najnowsze, innowacyjne technologie oraz metodyki. Aplikacje webowe, desktopowe i mobilne nie mają przed nami tajemnic. W efekcie możesz liczyć na terminowo zrealizowany projekt, opierający się na solidnym kodzie i najlepszych praktykach.

Jak wygląda współpraca w zakresie usług SaaS?

Zarówno w zakresie technologii SaaS, jak i innych rozwiązań, współpracę z każdym klientem zaczynamy od szczerej rozmowy o potrzebach i oczekiwaniach względem usługi. Dzięki temu możemy wstępnie wycenić nasze działania, a następnie przygotować specyfikację techniczną, będącą podstawą realizacji zlecenia.

Z jakim wydatkiem będzie się wiązało stworzenie oprogramowania w modelu Software as a Service? Wszystko zależy od indywidualnych okoliczności, przede wszystkim tego, jak złożona ma być usługa.

Po podpisaniu umowy przejdziemy do fazy programowania. Nie kupujesz kota w worku! Organizujemy regularne spotkania statusowe, aby zleceniodawca nigdy nie miał wątpliwości odnośnie do tego, na jakim etapie znajdują się prace.

Precyzyjnie testujemy oprogramowanie SaaS przed wdrożeniem go na środowisko klienckie, tak aby dostarczyć bezawaryjną oraz w pełni bezpieczną usługę, która sprosta oczekiwaniom zarówno użytkowników, jak i zleceniodawcy. Po testach akceptacyjnych dokonujemy wdrożenia na środowisko produkcyjne. W razie potrzeby oferujemy możliwość przeprowadzenia szkoleń z obsługi oprogramowania i jego funkcjonalności dla pracowników, tak aby mogli skutecznie pomagać użytkownikom oraz wspomagać sprzedaż usługi.

Oprogramowanie w modelu SaaS — jakie powinno być?

Oprogramowanie w modelu SaaS powinno być przede wszystkim intuicyjne i łatwe w obsłudze dla grupy, do której jest kierowane. Odpowiednie rozplanowanie poszczególnych modułów i funkcjonalności tak, aby odpowiadały kolejności wykonywanych zwykle działań i procesów, podniesie komfort korzystania z narzędzia, a co za tym idzie, zadowolenie użytkowników.

Dobra usługa SaaS musi ponadto oferować stałe wsparcie techniczne i gwarantować brak regularnych problemów z dostępnością usługi. Stabilna, wydajna usługa, która dostarcza korzyści adekwatne do ceny — tego oczekują klienci, zwłaszcza jeśli decydują się na dłuższą subskrypcję (np. roczną) i ponoszą w związku z tym znaczące koszty. Jako że oprogramowanie SaaS działa w chmurze, ze strony użytkownika kluczowe dla jego poprawnego działania jest przede wszystkim odpowiednio szybkie działanie Internetu.

Jednak, jeśli oprogramowanie nie jest odpowiednio zoptymalizowane, czy też występują problemy z infrastrukturą chmurową usługodawcy, szybka sieć nie pomoże. Dlatego dbałość o przejrzysty, dopracowany kod, dokładne testy i błyskawiczne reagowanie na wszelkie zgłoszenia problemów technicznych jest kluczowe.

Nie można również zapomnieć o ciągłym rozwoju, zarówno poprzez dodawanie nowych funkcji (warto organizować regularnie ankiety i inne formy badania potrzeb użytkowników, aby znaleźć inspirację w tym zakresie), jak i modyfikowanie oraz ulepszanie dotychczasowych. Wraz z upływem czasu potrzeby i wymagania klientów mogą ewoluować, tym bardziej biorąc pod uwagę, że z nowościami będzie zapewne wychodzić konkurencja. Trzeba więc zadbać, aby usługa SaaS cały czas była postrzegana jako oferująca wartość adekwatną do swojej ceny.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zapoznaj się z naszymi najnowszymi wpisami blogowymi. Znajdziesz tam ciekawe informacje ze świata IT!

Najlepsza jakość współpracy wynika ze zindywidualizowanego podejścia i doskonałego zrozumienia drugiej strony. Dlatego zachęcamy do kontaktu, abyśmy mogli lepiej poznać Twoje potrzeby i przedstawić odpowiednią ofertę na nasze usługi.

Ochrona Twojej prywatności jest dla nas ważna. Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić jakość naszych usług.