DevelosTworzenie dedykowanego software`u

Tworzenie dedykowanego software`u

Skrojone na miarę oprogramowanie to gwarancja bezpieczeństwa, skalowalności i wydajności. Oszczędź czas i pieniądze, korzystając ze wsparcia doświadczonych ekspertów. Powierz tworzenie dedykowanego software`u zespołowi Develos. Wyprzedź konkurencję dzięki innowacyjnym rozwiązaniom stworzonym specjalnie dla Ciebie.

Nasze mocne strony

Indywidualne Podejście
Tworzymy oprogramowanie dostosowane do unikalnych potrzeb każdego klienta, zapewniając pełne dopasowanie funkcjonalności do specyfiki Twojego biznesu i maksymalizując efektywność.
Wysoka jakość i niezawodność
Gwarantujemy najwyższą jakość oprogramowania poprzez rygorystyczne testy i stosowanie najlepszych praktyk w programowaniu, co przekłada się na stabilność i niezawodność naszych rozwiązań.
Pełne Wsparcie Projektu
Oferujemy kompleksowe wsparcie na każdym etapie tworzenia oprogramowania – od analizy wymagań, przez projektowanie i rozwój, aż po wdrożenie i serwisowanie aplikacji.
Innowacyjne technologie
Stosujemy najnowsze technologie i narzędzia, co pozwala nam tworzyć nowoczesne i zaawansowane systemy, które są przyszłościowe i łatwe do rozbudowy w miarę rozwoju biznesu.

Co to jest software?

Software, po polsku oprogramowanie, to zestaw instrukcji, którym posługuje się hardware, czyli komputer, laptop, smartfon lub innego rodzaju urządzenie elektroniczne, do wykonywania określonych zadań.

Programy mogą być tworzone na użytek zewnętrzny (dla klientów, partnerów biznesowych) lub wewnętrzny (dla pracowników). Niektórzy decydują się na korzystanie z gotowych, ogólnodostępnych rozwiązań (za darmo lub po wniesieniu odpowiedniej opłaty), zwłaszcza konsumenci, natomiast inni, czyli głównie przedsiębiorcy, decydują się na tworzenie dedykowanego oprogramowania.

Najważniejsze rodzaje dedykowanego oprogramowania

Dedykowane oprogramowanie dla firm może występować pod wieloma postaciami i służyć różnym celom, w zależności od okoliczności. W zakresie formy software daje duże możliwości: choć w pierwszej chwili kojarzy się przede wszystkim z programami desktopowymi, w praktyce oznacza także aplikacje webowe i mobilne.

Tworzenie dedykowanego oprogramowania niekiedy obejmuje przygotowanie kilku wersji tego samego software’u na różne platformy, tak aby użytkownicy na przykład mogli w biurze korzystać z aplikacji internetowej, a w trakcie podróży służbowych z wygodnej aplikacji mobilnej.

Co to jest software w praktyce? Wśród kluczowych przykładów oprogramowania, które jest często „szyte na miarę”, można wymienić wszelkiego rodzaju narzędzia do zarządzania przedsiębiorstwem i poszczególnymi jego częściami (np. programy do HR-u, zarządzania relacjami z klientami), a także do zarządzania projektami.

Dedykowane oprogramowanie dla firm a gotowe rozwiązania — porównanie

Korzystając z dedykowanego oprogramowania dla firm, przedsiębiorca uzyskuje rozwiązanie w pełni dopasowane do swoich oczekiwań. Jest ono tworzone według ustalonej na początku współpracy specyfikacji, uwzględniającej indywidualne potrzeby zamawiającego. Może być później rozwijane i modyfikowane według jego woli.

W przypadku gotowych rozwiązań użytkownicy mają znacznie mniejsze pole manewru. Otrzymują programy o charakterze bardziej ogólnym, skierowane do większej grupy odbiorców. Często nie mają możliwości ich modyfikacji. Firmy mogą zwracać się do twórców z prośbami o dodanie nowych funkcji i rozwijanie obecnych, ale nie ma gwarancji, że zostaną wysłuchani.

Muszą także polegać na zewnętrznych podmiotach w zakresie rozwiązywania problemów technicznych oraz utrzymania dostępności software’u (w przypadku programów wymagających kontaktu z serwerami twórców).

Dlaczego warto tworzyć dedykowane oprogramowanie?

Podstawową zaletą dedykowanego oprogramowania dla firm jest niezależność od podmiotów zewnętrznych. To zleceniodawca decyduje, co, kiedy i w jaki sposób zostanie zaimplementowane w jego programie, a także komu oraz na jakich warunkach je udostępni. Może łączyć popularne, powszechnie występujące funkcjonalnościami z zupełnie nowymi, unikalnymi narzędziami, odpowiadającymi na konkretne potrzeby i wyzwania, z którymi spotyka się w swojej branży.

Na dłuższą metę tworzenie dedykowanego oprogramowania jest także atrakcyjne pod kątem finansowym. Faktycznie, przygotowanie własnego software’u od zera wiąże się z pewną inwestycją (której wysokość zależy m.in. od poziomu zaawansowania oprogramowania), ale nie musimy się tutaj martwić o kwestię przedłużania licencji.

Obecnie coraz rzadziej mamy do czynienia z licencjami dożywotnimi, a coraz więcej pojawia się oprogramowania na zasadzie subskrypcji. Im dłużej z niego korzystamy, tym większe koszty wygenerujemy, a ponadto opłaty mogą być z czasem podwyższane. W przypadku własnego software’u nie ma takiego problemu, a wręcz przeciwnie — firma może sama oferować je innym w postaci SaaS (Software as a Service, czyli oprogramowania jako usługi).

Dedykowane oprogramowanie od Develos

Przejrzysty, wysokiej jakości kod, terminowa realizacja powierzonych zadań i indywidualne warunki współpracy

Chcesz więcej?

W zależności od Twoich potrzeb oferujemy szereg usług dodatkowych

Doradztwo Technologiczne
Szkolenia Dedykowane
Wsparcie Techniczne
Integracja Systemów
Cloud Computing
Zarządzanie Projektami
Tworzenie Prototypów
Zapewnienie Jakości

Sprawdź, jak tworzymy dedykowane oprogramowanie skrojone do twoich potrzeb!

Poznaj nasz proces tworzenia dedykowanego oprogramowania, które idealnie odpowiada na Twoje unikalne wymagania. Dzięki indywidualnemu podejściu, nowoczesnym technologiom i pełnemu wsparciu, dostarczamy rozwiązania, które wspierają rozwój Twojego biznesu.

Kiedy warto zdecydować się na dedykowany software?

Wiedząc, co to jest dedykowany software i czym się charakteryzuje, można zacząć rozważać, w jakich konkretnie przypadkach najlepiej się sprawdzi. To dobra opcja przede wszystkim dla firm mających unikalne potrzeby, na które nie odpowiadają dostępne na rynku rozwiązania.

Na tworzenie dedykowanego rozwiązania często decydują się także przedsiębiorcy, którym zależy na dużej kontroli nad kształtem oprogramowania, w tym oferowanych przez nie zabezpieczeń (może to mieć duże znaczenie np. w branży finansowej).

Z reguły jest to domena średnich i dużych przedsiębiorstw, z uwagi na wyższe wymagania w zakresie skalowalności oraz wydajności, ale też większy budżet. Choćby z racji na dużą ilość zamówień, kontraktów, pracowników i ogółem danych, komercyjne rozwiązania mogą okazać się nieskuteczne lub nadmiernie ograniczające.

Potrzeba stworzenia dedykowanego oprogramowania może pojawić się w praktycznie każdej branży, niezależnie od lokalizacji i zasięgu prowadzonej działalności. Dotyczy ona nie tylko firm działających w sieci, ale również tych, które skupiają się na usługach świadczonych na miejscu, czy też na handlu stacjonarnym.

Tworzenie dedykowanego software`u z Develos

Dedykowane oprogramowanie dla firm nie wymaga posiadania wewnętrznego działu IT. Zamiast tego można zlecić jego wykonanie, wdrożenie i utrzymanie specjalistom. Renomowany software house Develos przeprowadzi Cię krok po kroku przez cały proces tworzenia optymalnego rozwiązania, w pełni dopasowanego do potrzeb Twojej firmy.

Stawiamy na innowacyjne technologie i metodyki działania, które przekładają się na niezawodne, skalowalne, a także bezpieczne oprogramowanie. W skład naszego zespołu wchodzi szeroka gama doświadczonych ekspertów o różnorodnych specjalizacjach. Nie są nam straszne nawet najbardziej wymagające i nietypowe projekty.

Software na zamówienie realizujemy, kierując się przede wszystkim zasadami pełnej transparentności i indywidualnego podejścia. Wiemy, że każdy klient może mieć zupełnie inne potrzeby i oczekiwania, w szczególności w przypadku oprogramowania „szytego na miarę”. Zawsze chętnie dyskutujemy, doradzamy i objaśniamy, aby wszystkie aspekty przyjętej specyfikacji nie pozostawiały żadnych wątpliwości.

Dedykowane oprogramowanie dla firm — proces tworzenia software’u krok po kroku

Proces tworzenia dedykowanego oprogramowania zawsze zaczynamy od dogłębnej konsultacji z klientem i gromadzenia najważniejszych informacji na temat projektu. Bezpośrednia, szczera komunikacja to klucz do unikania nieporozumień i zapewnienia pełnej zgodności software’u z oczekiwaniami zleceniodawcy.

Zebrane dane pozwalają nam przygotować wstępną wycenę przygotowania dedykowanego rozwiązania w modelu fixed-price, czyli za z góry ustaloną kwotę. Po ostatecznym ustaleniu warunków współpracy przechodzimy do podpisania umowy i rozpoczęcia prac nad oprogramowaniem. Dbamy o regularne komunikowanie statusu prac, tak aby klient był zawsze na bieżąco z aktualnym stanem realizacji projektu.

Po pozytywnym zakończeniu testów wewnętrznych przechodzimy do etapu wdrożenia na środowisko klienckie i testów akceptacyjnych. Ich zadaniem jest potwierdzenie, że gotowy produkt jest zgodny z ustalonymi wcześniej wymaganiami. Następnie dokonujemy wdrożenia na środowisko produkcyjne, co oznacza, że oprogramowanie stanie się dostępne dla użytkowników końcowych.

Na tym jednak proces opracowywania dedykowanego software’u dla firm się nie kończy — oferujemy także długoterminowe wsparcie techniczne i pomoc w dalszym rozwijaniu oprogramowania. Charakteryzujemy się elastycznym podejściem, które pozwala dowolnie dopasować się do potrzeb każdego klienta. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów współpracy!

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zapoznaj się z naszymi najnowszymi wpisami blogowymi. Znajdziesz tam ciekawe informacje ze świata IT!

Najlepsza jakość współpracy wynika ze zindywidualizowanego podejścia i doskonałego zrozumienia drugiej strony. Dlatego zachęcamy do kontaktu, abyśmy mogli lepiej poznać Twoje potrzeby i przedstawić odpowiednią ofertę na nasze usługi.