DevelosTworzenie aplikacji mobilnych

Tworzenie aplikacji mobilnych

Kompleksowe tworzenie aplikacji mobilnych dla wymagających firm. Doświadczony zespół i najnowsze technologie. Nie masz czasu lub zasobów, aby przygotować wymarzoną aplikację? Bez obaw. Powierz projekt Develos i ciesz się terminową, skuteczną realizacją na warunkach skrojonych pod potrzeby Twojej firmy.

Nasze mocne strony

Eksperci w Mobilnych Technologiach
Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów w dziedzinie tworzenia aplikacji mobilnych, co gwarantuje wysoką jakość, niezawodność i nowoczesność naszych rozwiązań.
Użytkownik na Pierwszym Miejscu
Projektujemy aplikacje z myślą o użytkowniku końcowym, dbając o intuicyjny interfejs i doskonałą użyteczność, aby zapewnić najwyższy poziom satysfakcji i zaangażowania użytkowników.
Wieloplatformowe Rozwiązania
Tworzymy aplikacje, które działają płynnie na różnych platformach (iOS, Android), zapewniając szeroki zasięg i dostępność dla użytkowników niezależnie od używanego urządzenia.
Szybki Czas Realizacji
Dzięki efektywnym procesom i metodykom pracy, jesteśmy w stanie szybko i sprawnie dostarczyć gotowe aplikacje, co pozwala naszym klientom szybko wejść na rynek i zdobyć przewagę konkurencyjną.

Tworzenie aplikacji mobilnych — przykładowe typy aplikacji

Smartfonowe i tabletowe aplikacje na zamówienie to niezwykle szerokie pojęcie, w ramach którego niemal każda firma może znaleźć coś dla siebie, niezależnie od branży. Najczęściej tworzone są aplikacje mobilne z następujących kategorii:

  • e-commerce (aplikacje sklepów internetowych),
  • bookingowe,
  • do zamawiania jedzenia lub przejazdów,
  • turystyczne,
  • finansowe,
  • społecznościowe.

Nie trzeba jednak ograniczać się tylko do już istniejących typów oprogramowania. Niekiedy okazuje się, że istnieje jakaś luka na rynku, którą można wypełnić. Podstawa to dobry pomysł, który odpowiada na rzeczywiste potrzeby grupy docelowej, którą mogą być klienci, ale też na przykład partnerzy biznesowi lub pracownicy.

Dlaczego warto tworzyć aplikacje na urządzenia mobilne?

Nie bez powodu tworzenie aplikacji na urządzenia mobilne jest obecnie tak popularne. Smartfony to urządzenia, bez których wiele osób nie może się obejść. Mamy je przy sobie niemal nieustannie i przyzwyczailiśmy się już, że za ich pomocą można załatwić niemal wszystko. Nie przyłączając się do trendu udostępniania własnego oprogramowania, firma ryzykuje utratą potencjalnych klientów i zniechęceniem obecnych.

Warto więc zagospodarować powstające dzięki nowym technologiom możliwości. Nie trzeba nawet posiadać do tego dużego wewnętrznego działu IT. Prosty program do tworzenia aplikacji mobilnych jednak nie wystarczy, aby przygotować oprogramowanie o odpowiednio wysokiej jakości. W opracowaniu dedykowanego rozwiązania na najwyższym poziomie chętnie pomoże Develos — doświadczona firma tworząca aplikacje mobilne, webowe i desktopowe.

Dedykowana aplikacja mobilna jest skrojona konkretnie pod małe ekrany smartfonów i tabletów, a także pod obsługę dotykową, w związku z czym jest wygodniejsza w użytkowaniu na tych urządzeniach niż zwykła strona internetowa. Daje ogromne możliwości w zakresie interakcji z użytkownikami (m.in. przez wykorzystanie takich funkcji telefonu, jak GPS czy aparat), a także bezpośredniego oraz szybkiego docierania do klientów (zwłaszcza dzięki powiadomieniom push).

Skorzystaj z usługi tworzenia oprogramowania skrojonego na miarę już dziś!

Nowoczesna, skalowalna aplikacja mobilna na iOS i Androida jest w Twoim zasięgu.

Dowiedz się więcej jak wygląda proces tworzenia aplikacji mobilnych krok po kroku.

Wzrost liczby użytkowników smartfonów i tabletów prowadzi do zwiększonego zapotrzebowania na aplikacje mobilne zarówno w segmencie konsumenckim, jak i biznesowym. Poniżej znajdziesz informacje jak tworzymy je specjalnie dla Ciebie.

Od czego zacząć proces tworzenia aplikacji mobilnych?

Od czego zacząć tworzenie aplikacji mobilnych, jeśli masz już pomysł, ale nie posiadasz możliwości, aby samodzielnie go zrealizować? Skontaktuj się z zespołem wykwalifikowanych specjalistów, którzy będą w stanie stworzyć bezpieczne i wydajne oprogramowanie na podstawie Twojego pomysłu.

Eksperci Develos w pierwszej kolejności ustalą potrzeby i wymagania firmy, tak aby ostateczny rezultat był z nimi w pełni zgodny, a także stworzą wstępny kosztorys. Dalsze, bardziej złożone etapy tworzenia aplikacji mobilnej przedstawimy szczegółowo poniżej!

Opracowywanie specyfikacji technicznej

Specyfikacja techniczna to kluczowy dokument, który odpowiada na pytanie, jak tworzyć aplikację mobilną dla danego klienta. To na jej podstawie w miarę realizacji projektu oprogramowanie będzie wzbogacane o konkretne funkcjonalności i moduły.

Wyznacza ona między innymi dopuszczalne technologie, co z kolei rzutuje na możliwe do wykorzystania narzędzia do tworzenia aplikacji mobilnych. Wskazuje także, z jakimi systemami musi być kompatybilne oprogramowanie. Można stworzyć aplikację np. tylko na Androida, chociaż, aby dotrzeć do jak największej grupy odbiorców, warto rozważyć obecność na dwóch głównych mobilnych OS-ach, czyli także na iOS-ie.

Precyzyjna, obszerna specyfikacja techniczna pozwala skutecznie oszacować zasoby potrzebne do stworzenia wysokiej jakości aplikacji mobilnej, co z kolei pozwala na rzetelne określenie kosztu realizacji jeszcze przed rozpoczęciem projektu.

Programowanie

Po ostatecznym ustaleniu wszystkich szczegółów, podpisaniu umowy i przypisaniu poszczególnym zadaniom priorytetów możliwe będzie rozpoczęcie cyklu programistycznego. Klient może liczyć na regularne informacje o postępie prac, a także na przeprowadzanie przez ekspertów szczegółowych testów wewnętrznych, tak aby wszelkie funkcjonalności i moduły były maksymalnie dopracowane.

Kto tworzy aplikacje mobilne? Nie tylko koderzy — w proces powstawania oprogramowania są zaangażowani także eksperci o innych specjalnościach, od scrum masterów, przez designerów, po testerów. Develos dysponuje szerokim zespołem wykwalifikowanych profesjonalistów o różnorodnym zakresie umiejętności, co pozwala nam efektywnie realizować nawet najbardziej złożone i nietypowe projekty.

Wdrożenie

Kiedy oprogramowanie zaliczy już testy wewnętrzne, proces tworzenia aplikacji mobilnych na zamówienie może przejść do etapu wdrożenia. Pierwszym krokiem będzie wdrożenie na środowisko klienckie, jednak bez udostępniania jej użytkownikom.

Wdrożenie na środowisko produkcyjne, czyli to widoczne dla docelowych odbiorców, ma miejsce dopiero po przeprowadzeniu ostatecznych testów akceptacyjnych. Dzięki temu nie będzie wątpliwości, że przygotowana aplikacja w pełni odpowiada oczekiwaniom klienta i uzgodnionym wymaganiom

Utrzymanie

Proces tworzenia aplikacji mobilnych nie kończy się na wstępnym wdrożeniu oprogramowania. Przeciwnie, to często dopiero początek dłuższej przygody, na którą składa się zwykle zapewnienie wsparcia technicznego użytkownikom aplikacji, a także jej dalszy rozwój.

W miarę, jak zacznie ona zyskiwać popularność, pojawi się potrzeba wprowadzania kolejnych funkcjonalności i rozbudowywanie już istniejących, aby sprostać oczekiwaniom grupy docelowej oraz nie pozostać w tyle za konkurencją.

Co jeszcze warto wiedzieć o tworzeniu aplikacji mobilnych?

Wiedząc już, jak przebiega tworzenie aplikacji mobilnych krok po kroku, można zacząć zastanawiać się, z jakim będzie się to wiązało kosztem. Wielu przedsiębiorców nie dysponuje wewnętrznym zespołem, który byłby w stanie zrealizować taki projekt, w związku z czym kieruje się do renomowanych zewnętrznych wykonawców, takich jak Develos.

Jednak podobnie, jak w przypadku, gdy chodzi o tworzenie aplikacji webowych, każdy przypadek jest traktowany indywidualnie, w związku z czym trudno o stały cennik tworzenia aplikacji mobilnych. Nie ma dwóch identycznych dedykowanych rozwiązań, ponieważ firmy, wspólnoty i inne organizacje mają odmienne potrzeby czy wymagania.

Poszczególne oprogramowanie może więc różnić się między innymi platformami, funkcjonalnościami, skalą, a także wykorzystanymi technologiami tworzenia aplikacji mobilnych, co wpłynie na ostateczny koszt ich wykonania. Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów i dokonania wyceny realizacji w modelu fixed-price. W Develos koszt tworzenia aplikacji mobilnych ustalamy na podstawie specyfikacji technicznej i innych szczegółów projektu.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zapoznaj się z naszymi najnowszymi wpisami blogowymi. Znajdziesz tam ciekawe informacje ze świata IT!

Najlepsza jakość współpracy wynika ze zindywidualizowanego podejścia i doskonałego zrozumienia drugiej strony. Dlatego zachęcamy do kontaktu, abyśmy mogli lepiej poznać Twoje potrzeby i przedstawić odpowiednią ofertę na nasze usługi.

Ochrona Twojej prywatności jest dla nas ważna. Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić jakość naszych usług.