DevelosBlog DevelosJakie firmy programistyczne w Polsce warto znać?
Przejdź do: Lista artykułów
dodano: 21/10/2023

Jakie firmy programistyczne w Polsce warto znać?

It companies

Jakie firmy programistyczne w Polsce warto znać? 

Największe firmy programistyczne w Polsce to prawdziwi giganci branży, którzy mogą pochwalić się setkami milionów złotych przychodu i tysiącami zrealizowanych projektów. Sprawdź nasz ranking polskich firm IT, aby poznać najważniejsze z nich!

Firmy programistyczne w Polsce – najbardziej znane i dochodowe

Przedstawiając ranking omawiający największe firmy IT w Polsce, trzeba najpierw dokonać kilku uściśleń. Polskie firmy informatyczne można definiować na różne sposoby, natomiast na poczet tej listy wykluczamy z definicji firmy oparte wyłącznie na kapitale zagranicznym.

W ten sposób tworzymy ranking firm informatycznych w Polsce skupiający się na przedsiębiorstwach z rodzimym kapitałem, które sprzedają własne produkty lub usługi z zakresu IT. W czołówce zestawienia znajdują się:

  1. Asseco Poland (producent oprogramowania z ~ 1 883 397 000 złotych przychodu w 2021 roku według raportu ITwiz)
  2. NTT System (producent sprzętu elektronicznego z ~1 149 931 000 złotych przychodu)
  3. Comarch (twórca m.in. systemów ERP i CRM ~1 056 356 000 złotych przychodu)
  4. Integrated Solutions (dostawca rozwiązań IT z ~766 184 000 złotych przychodu)
  5. APN Promise (lider w implementacji technologii informatycznych z ~712 596 000 złotych przychodu).

Rozwiązania tworzone przez powyższe przedsiębiorstwa są doceniane zarówno w kraju, jak i za granicą. Ich osiągnięcia są najlepszym dowodem na wielki potencjał, jaki tkwi w polskim sektorze technologicznym.

 

Dedykowane rozwiązania IT dla firm z sektora MŚP i korporacji. Nowoczesne technologie, innowacyjne podejście i doświadczony zespół.

`Zaufaj specjalistom Develos! Sprawdź nas w zakładce Kontakt!

 

Polskie firmy informatyczne – kontynuacja rankingu

Szeroko pojęte polskie firmy informatyczne to nie tylko twórcy oprogramowania biznesowego i podzespołów. W przypadku, gdy do grona produktów informatycznych zaliczymy gry komputerowe, na dalszych pozycjach rankingu firm IT w Polsce musi pojawić się także kilka podmiotów tego typu. 

Świetnymi wynikami finansowymi mogą pochwalić się między innymi takie przedsiębiorstwa, jak popularne studio CD Projekt RED (około 701 739 000 złotych przychodu w 2021 roku) czy producent gier mobilnych Ten Square Games (~617 446 000 złotych). 

Wielki sukces, w tym na arenie międzynarodowej, odniósł również Techland, który w 2022 roku, zgodnie z danymi przestawionymi przez Puls Biznesu, zanotował 1119 mln złotych przychodu. Producent serii „Dying Light”, czyli jedna z największych polskich firm informatycznych, przez wiele lat pozostawała w rękach jej prezesa i założyciela, Pawła Marchewki. Jednak w lipcu 2023 roku większościowy pakiet akcji wykupił Tencent — czołowa chińska spółka technologiczna.

Czy największe firmy informatyczne w Polsce zawsze są najlepszym wyborem?

Największe polskie firmy IT nie bez powodu osiągnęły taki sukces. Wiele z nich może pochwalić się niezrównanym doświadczeniem w pracy z olbrzymimi projektami i bardzo szeroką kadrą. Nie zawsze jednak będą one najlepszym wyborem. 

Tego typu firmy programistyczne w Polsce często nie są w stanie zapewnić tak indywidualnego podejścia, jak mniejsze organizacje, na przykład Develos, zwłaszcza w przypadku klientów operujących relatywnie niewielkimi budżetami.

Warto więc rozważyć nie tylko gigantów branży, ale też inne dostępne opcje. W ten sposób można cieszyć się wysokiej jakości produktem końcowym i doskonałą obsługą klienta – często niższym kosztem.

Przejdź do: Lista artykułów

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zapoznaj się z naszymi najnowszymi wpisami blogowymi. Znajdziesz tam ciekawe informacje ze świata IT!

Najlepsza jakość współpracy wynika ze zindywidualizowanego podejścia i doskonałego zrozumienia drugiej strony. Dlatego zachęcamy do kontaktu, abyśmy mogli lepiej poznać Twoje potrzeby i przedstawić odpowiednią ofertę na nasze usługi.

Ochrona Twojej prywatności jest dla nas ważna. Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić jakość naszych usług.