Tworzenie aplikacji na Androida
Statystycznie jest większa szansa na to, że masz przy sobie więcej niż jednego smartfona, niż starą komórkę. Udział tych urządzeń w rynku urósł na tyle, że prawie wszystko można obsłużyć za pomocą dedykowanej apki. Wielu klientów podejmie decyzję o skorzystaniu z twoich usług właśnie w oparciu o taką możliwość. Brak aplikacji oznacza jedno: utraconego klienta. Tworzenie aplikacji na Androida jest dobrym pomysłem dla każdego biznesu.
Czy tworzenie aplikacji na Androida jest tego warte?
Tworzenie aplikacji na Androida to w dzisiejszym świecie praktycznie pierwszy krok w rozwoju swojej firmy. Najważniejszą kwestię już poruszyliśmy. Klienci oczekują, że będą mogli skorzystać z dedykowanej aplikacji, co jest odbierane jako znaczne ułatwienie procesu dokonywania zakupów. Tworzenie aplikacji na Androida ma jednak więcej korzyści.
- Android ma dominujący udział w globalnym rynku smartfonów. Napędza zdecydowaną większość tych urządzeń na świecie i zapewnia dostęp do olbrzymiej liczby potencjalnych klientów. Android obsługuje nie tylko smartfony: znajdziesz go również na tabletach, smart TV oraz wielu innych urządzeniach smart.
- Android to system open-source. To sprawia, że najlepsi programiści mają większą swobodę działania przy projektowaniu aplikacji i mogą stworzyć coś wyjątkowo oryginalnego, co zapadnie twoim klientom w pamięć. Dla Develos pracują najlepsi – pozwól się zaskoczyć.
- Sklep z aplikacjami Google Play zapewnia stosunkowo niską barierę wejścia, dzięki czemu łatwo o błyskawiczne wprowadzenie aplikacji na rynek. Szybkie wejście na rynek to szybszy zwrot z inwestycji (ROI).
- Ekosystem Google pozwala rozbudować aplikację o wiele przydatnych elementów, np. mapy, synchronizację z dyskiem Google oraz Google Analytics. To wszystko sprawia, że aplikacja może być jeszcze lepiej dopasowana do gustu współczesnych klientów, co przełoży się na ich przywiązanie do marki.
- To nowy kanał sprzedaży, który w łatwy sposób pozwala na monetyzację nie tylko przez bezpośrednią sprzedaż, ale również przez reklamy i subskrypcje. Można również dodatkowo angażować klientów za pomocą powiadomień i spersonalizowanej oferty.
Trudno o przeciwwskazania przed stworzeniem aplikacji na Androida. Bez zapadającej w pamięć aplikacji nie można mówić o ekspansji i poszerzeniu swojego grona odbiorców. Jednocześnie ciężko to uznać za ryzykowny krok – jest to w pełni wartość dodana dla twojego biznesu.
Nie każ swoim klientom czekać.
`Stwórz własną aplikację na Androida z Develos i zachwyć się możliwościami płynącymi z nowego kanału sprzedaży.
Standardy tworzenia aplikacji mobilnych na system Android
Tworząc aplikację na Androida, warto stosować się do pewnych standardów, które zapewnią, że aplikacja będzie spełniać uniwersalne normy.
- Responsywność: aplikacje mobilne muszą wyglądać dobrze niezależnie od rozmiaru przekątnej ekranu. Wiąże się to z wykorzystaniem elastycznych układów i skalowalnej grafiki.
- Interfejs użytkownika: Google zapewnia zestaw zasad projektowania, dzięki którym aplikacja będzie zawsze łatwa w zrozumieniu i obsłudze.
- Najlepsze praktyki kodowania: podobnie, jak w przypadku tworzenia aplikacji webowych, aplikacje mobilne również warto tworzyć zgodnie z zasadami czystego kodu.
- Zabezpieczenia: warto zadbać o odpowiedniej klasy ochronę od samego początku. W Develos wiemy, jak zapewnić najwyższej klasy szyfrowanie danych i bezpieczną komunikację.
- Zarządzanie uprawnieniami: każda stworzona aplikacja na Androida musi prosić użytkownika o zgodę na uprawnienia wymagane do działania. Warto upewnić się, że poprosi tylko o te naprawdę potrzebne, inaczej można łatwo zniechęcić klienta.
- Optymalizacja: łatwo ulec złudzeniu, że smartfony to prawdziwe kombajny o mocy komputerów. Owszem, najnowsze i najdroższe modele mają taką moc, ale trzeba pamiętać, że wśród klientów znajdziesz wielu z bardziej budżetowymi telefonami.
Decydując się na współpracę z Develos, nie musisz wybierać. Stworzymy twoją aplikację na Androida w zgodzie ze wszystkimi powyższymi standardami.
Jak tworzyć aplikacje na Androida?
Tworzenie aplikacji na Androida to wieloetapowy proces, w którym każdy element ma swoją wagę. Jak w praktyce wygląda tworzenie aplikacji na Androida krok po kroku? Zaczyna się podobnie jak przy tworzeniu aplikacji na zamówienie – od przeprowadzenia wywiadu, który ma na celu określić cel aplikacji, grupę docelową oraz potrzebne funkcje. Gdy koncepcja aplikacji staje się projektem, do pracy wchodzą programiści. Ta faza jest najdłuższa, aczkolwiek znając projekt, jesteśmy w stanie określić potencjalne ramy czasowe i przedstawić ci harmonogram prac.
Napisanie aplikacji to jednak nie wszystko. Następnym krokiem jest faza testów, której znaczenie jest wyjątkowo istotne. Jeśli użytkownicy napotkają błędy w aplikacji, mogą się zrazić i zrezygnować z użytkowania. Warto pamiętać, że aplikacja musi działać równie dobrze na wielu różnych wersjach Androida. Po testach zostaje jeszcze jeden krok: przejście weryfikacji w sklepie Google Play. Dla aplikacji stworzonych przez Develos to tylko formalność.
Jaka jest cena za stworzenie aplikacji na Androida?
Gdy potrzebujesz stworzyć aplikację na Androida, cena będzie grać dużą rolę. Jest to w pełni zrozumiałe. Każdy biznes mierzy się codziennie z kosztami prowadzenia działalności. Pójście w kierunku nowego kanału sprzedaży oznacza wydatki, bez perspektywy natychmiastowego zwrotu inwestycji.
Na ostateczny koszt wpływa zbyt wiele zmiennych, stąd niestety nie sposób określić jednoznacznie ceny za aplikację na Androida. Wpływ na nią ma złożoność projektu, liczba funkcji i planowane integracje. Trzeba równocześnie pamiętać, że koszta nie zatrzymują się tylko na stworzeniu aplikacji.
Kolejnym obciążeniem budżetu będą środki potrzebne na bieżącą konserwację, utrzymanie, aktualizacje i marketing. Aplikacja na Androida to nowy kanał sprzedaży, ze wszystkimi zaletami i obowiązkami, które z tego płyną. Jeżeli nie chcesz przegapić tego, co ważne, odezwij się do Develos. Odpowiemy na wszystkie twoje pytania, nawet na takie, o których jeszcze nie wiesz.
Vil du vite mer?
Sjekk ut våre siste blogginnlegg. Der finner du interessant informasjon fra IT-verdenen!