DevelosOfferWeb-testing

Testowanie aplikacji webowych

Testowanie aplikacji webowych — manualne i automatyczne. Kompleksowe wsparcie w zapewnieniu jakości i stabilności aplikacji. Testerzy Develos zadbają o szybkie i skuteczne wykrycie wszelkich błędów, tak aby oprogramowanie, mogło jak najszybciej zostać oddane do użytku.

Nasze mocne strony

Kompleksowe Testy Wydajnościowe
Specjalizujemy się w dokładnym testowaniu wydajności, gwarantując, że aplikacje działają płynnie pod wysokim obciążeniem.
Zaawansowane Testy Bezpieczeństwa
Skupiamy się na testach bezpieczeństwa, identyfikując i minimalizując potencjalne luki, co zapewnia maksymalną ochronę danych.
Testy Użyteczności i UX
Testujemy aplikacje pod kątem intuicyjności i łatwości użytkowania, zapewniając doskonałe doświadczenie dla końcowego użytkownika.
Szybka Adaptacja i Integracja
Zdolność do szybkiego dostosowania i integracji z różnymi środowiskami IT, zapewniając efektywność i kompatybilność testowanych aplikacji.

Dlaczego testowanie aplikacji webowych jest niezbędne?

Testy aplikacji internetowych to nieodłączna część procesu ich tworzenia oraz późniejszego rozwoju. Nawet najbardziej doświadczonym deweloperom i innym specjalistom może zdarzyć się błąd podczas budowania aplikacji. W szczególności, jeśli tworzą oni nowatorskie lub bardzo zaawansowane funkcjonalności i rozwiązania.

Pojawianie się błędów jest więc czymś zupełnie naturalnym. Kluczowe jest jednak, aby szybko i sprawnie je rozpoznawać, a następnie eliminować, do czego konieczne jest profesjonalne testowanie aplikacji webowych. W przeciwnym razie pojawi si ryzyko, że niektóre funkcje (czy nawet cała aplikacja) nie będą działać prawidłowo lub wcale, przez co użytkownicy mogą zrezygnować z dalszego korzystania z aplikacji i negatywnie postrzegać firmę.

Podobna reguła obowiązuje w przypadku innego typu aplikacji (desktopowych, mobilnych). Develos zapewnia profesjonalną pomoc w tworzeniu, testach, modyfikacji, rozwoju różnego rodzaju aplikacji i dedykowanych rozwiązań, nie tylko internetowych.

Kto odpowiada za testowanie aplikacji webowych?

Testowaniem aplikacji internetowych powinni zajmować się eksperci, którzy wiedzą, jak wyszukiwać, weryfikować i raportować błędy w aplikacji, tak aby mogła ona zostać, w jak najszybszym czasie usprawniona.

W skład zespołu Develos wchodzą zarówno doświadczeni testerzy, jak i m.in. programiści, których zadaniem jest przygotowaniem odpowiednich testów automatycznych. Dzięki temu jesteśmy w stanie sprawnie i efektywnie przeprowadzać nawet bardzo szeroko zakrojone i wymagające testy.

Ile kosztują testy aplikacji internetowych?

Dokładny koszt testów aplikacji webowych zależy od wielu czynników, w tym od typu testów (manualne, automatyczne) i rozległości zadania. Develos oferuje usługi wykwalifikowanych testerów, w związku z czym możesz mieć pewność, że testy zostaną przeprowadzone zgodnie ze wszystkimi standardami branżowymi.

Zakres testów i inne warunki współpracy są zawsze ustalane indywidualnie, tak aby w pełni odpowiadały potrzebom i oczekiwaniom przedsiębiorstwa.

Szybkie i dokładne testy aplikacji webowych i nie tylko.

Doświadczony zespół, atrakcyjne warunki współpracy i indywidualne podejście. Zaufaj specjalistom z Develos i wyeliminuj błędy ze swojej aplikacji.

Testowanie aplikacji webowych w praktyce

Testowanie aplikacji webowych w praktyce to kluczowy etap, który zapewnia nie tylko wysoką jakość oprogramowania, ale także pewność co do bezpieczeństwa i funkcjonalności. Nasza praktyka testowania opiera się na zaawansowanych metodach analizy, testach jednostkowych, integracyjnych i wydajnościowych.

Jak testować aplikacje webowe?

Wyczerpujące badanie bezpieczeństwa aplikacji webowych to skuteczny sposób na wykrycie nieprawidłowości w kodzie czy dotychczasowych procesach. Jeśli chcesz zapewnić, że przebiegnie prawidłowo, najlepiej, aby zajęli się nim eksperci.

Doświadczony, wykwalifikowany zespół Develos przeprowadza szczegółowy audyt bezpieczeństwa aplikacji webowych, aby ocenić, czy aplikacja przestrzega najlepszych praktyk i regulacji branżowych.

Kolejnym istotnym elementem jest odporność na ataki. Wykonujemy intensywne testy bezpieczeństwa aplikacji WWW i symulujemy różne scenariusze zagrożeń, aby zrozumieć, jak aplikacja radzi sobie z potencjalnymi cyberatakami.

Testy te pomagają nam zidentyfikować potencjalne luki w zabezpieczeniach, które mogą być wykorzystane przez atakujących. Oceniamy także, jak szybko i efektywnie aplikacja jest w stanie zidentyfikować i odpowiedzieć na zagrożenia, zanim urosną do dużych rozmiarów.

Na czym polegają testy manualne aplikacji webowej?

Testy manualne aplikacji webowej są wykonywane ręcznie, bez wykorzystania programów automatyzujących pracę, przez wykwalifikowanych testerów oprogramowania. Polegają na systematycznej i dokładnej weryfikacji poprawności działania całej aplikacji i jej poszczególnych funkcji, z reguły według określonego scenariusza.

W ramach swojej pracy testerzy symulują sposób, w jaki mógłby korzystać z aplikacji jej docelowy odbiorca. Manualne testowanie aplikacji webowej (internetowej) pozwala odnaleźć bariery w prawidłowym korzystaniu z aplikacji, na które realnie może natknąć się użytkownik.

Umożliwia także wychwycenie nieprawidłowości i nieoptymalnych rozwiązań w interfejsie. O ile gust jest kwestią osobistą, tak pewne aspekty (np. brak symetryczności lub nieczytelność poszczególnych elementów, trudności w nawigacji) designu strony mogą podlegać obiektywnej ocenie.

Jak działają testy automatyczne aplikacji webowej?

Testy automatyczne są oparte na narzędziach do testowania aplikacji webowych, a właściwie dedykowanych skryptach napisanych przez deweloperów na potrzeby danej aplikacji.

Jak wskazuje ich nazwa, po przygotowaniu odpowiedniego kodu, testy odbywają się w sposób w pełni zautomatyzowany, co oznacza możliwość ich wielokrotnego wykorzystywania (iterowania) według potrzeb.

Testy automatyczne aplikacji webowych pozwalają szybko i dokładnie zweryfikować oprogramowanie pod kątem uwzględnionych w skrypcie nieprawidłowości i porównywać otrzymane wartości z tymi oczekiwanymi.

Charakteryzują się także łatwością i szybkością raportowania oraz możliwością łatwego odtworzenia przebiegu testu. Są one przeprowadzane pod nadzorem wykwalifikowanych specjalistów, co zapewnia bezproblemowy przebieg całego procesu i wiarygodność otrzymanych rezultatów.

Testy manualne a automatyczne aplikacji webowych — które wybrać?

Z uwagi na swój charakter, prawidłowo przygotowane i przeprowadzone testy automatyczne aplikacji webowej wykluczają pojawienie się błędu ludzkiego, związanego przykładowo ze zmęczeniem czy złym samopoczuciem testera. Z drugiej strony, ich zakres jest ograniczony do zmiennych, które zostały umieszczone w skrypcie przez dewelopera, w związku z czym mogą nie wychwycić wszystkich problemów z aplikacją.

Z kolei testy manualne aplikacji webowych, chociaż zazwyczaj korzystają z przygotowanych wcześniej schematów działania, pozwalają dostrzec także inne błędy poza tymi, których się spodziewano. Czas ich realizacji może ponadto być krótszy, jako że nie wymagają opracowania dedykowanych skryptów. Wiążą się jednak z ryzykiem wystąpienia błędów ludzkich i nie ma możliwości ich błyskawicznej iteracji, jak w przypadku testów automatycznych — wymagają wykonania od zera, jeśli zajdzie potrzeba ich powtórzenia.

Są też takie formy testów, których nie da się wykonywać na określony sposób lub byłoby to wysoce niepraktyczne. Przykładowo, testy obciążeniowe aplikacji (weryfikujące jej działanie przy dużej ilości aktywnych użytkowników) wykonuje się przy pomocy metod automatycznych. Z kolei testy dotyczące UX (doświadczenia użytkownika) i UI (interfejsu) realizowane są z zasady manualnie, jako że dotyczą w dużej części warstwy wizualnej, trudnej do oceny i weryfikacji w sposób zautomatyzowany.

To czy lepiej będzie zastosować testy manualne, automatyczne, czy też oba rozwiązania (co jest typowe zwłaszcza dla większych projektów, ale bywa niezbędne również przy mniejszych) będzie zależało od szczegółów projektu. Skontaktuj się z nami, a zapoznamy się z okolicznościami i doradzimy, jak testowanie aplikacji webowych powinno wyglądać w danym przypadku.

Testowanie aplikacji webowych — co dalej?

Samo testowanie aplikacji webowych to dopiero pierwszy krok do zapewnienia ich pełnej funkcjonalności. Wykryte błędy trzeba następnie naprawić, po czym sprawdzić, czy usterka została faktycznie usunięta i czy już wszystko działa tak, jak powinno.

Na oferowany przez nas outsourcing usług IT może składać się nie tylko samo testowanie, ale także m.in. wsparcie techniczne, pomoc w rozbudowie aplikacji o kolejne funkcje czy szeroko pojęte doradztwo. Indywidualne podejście to dla nas podstawa — niezależnie od tego, jaki efekt końcowy chcesz osiągnąć, z pewnością znajdziemy optymalne rozwiązanie.

Szeroki zespół specjalistów obejmuje zarówno testerów i deweloperów, jak i inżynierów oprogramowania, architektów systemów czy scrum masterów. Współpraca z doświadczonymi grafikami oraz ekspertami od UI/UX zapewnia wysoką jakość aplikacji, zarówno pod względem backendu, jak i frontendu.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zapoznaj się z naszymi najnowszymi wpisami blogowymi. Znajdziesz tam ciekawe informacje ze świata IT!

Najlepsza jakość współpracy wynika ze zindywidualizowanego podejścia i doskonałego zrozumienia drugiej strony. Dlatego zachęcamy do kontaktu, abyśmy mogli lepiej poznać Twoje potrzeby i przedstawić odpowiednią ofertę na nasze usługi.